Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą pasjonatów fotografii, technik video, lotnictwa i modelarstwa.

Doskonaląc wiedzę w różnych dziedzinach postanowiliśmy swoje zainteresowania wykorzystać w sposób profesjonalny. Od wielu lat pogłębiamy swoje umiejętności w zakresie wykonywania filmów i zdjęć z użyciem bezzałogowych jednostek latających, głównie zdalnie sterowanych helikopterów wyposażonych w stabilizowane głowice umożliwiające montaż i niezależne sterowanie urządzeniami foto/video w trzech osiach. Projektujemy i opracowujemy autorskie rozwiązania techniczne umożliwiające realizację naszych pasji.

Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo przykłady wielu zastosowań zdjęć i filmów lotniczych, w których możemy służyć Państwu pomocą, dziękinaszej wiedzy i doświadczeniu.

Fotografię i filmy lotnicze traktujemy jako wyższy stopień naszej specjalizacji.

Nasz sprzęt

Przy wykonywaniu zdjęć i filmów z lotu ptaka wykorzystujemy zdalnie sterowane śmigłowce o rozpiętości łopat nie mniejszej niż 1900 mm i wadze nie przekraczającej 17 kg, wyposażone w silnik spalinowy lub elektryczny, wraz z osprzętem takim jak:

  • autopilot
  • system geopozycjonowania GPS
  • stabilizowaną głowicą sterowaną niezależnie od jednostki latającej przystosowaną do przenoszenia i manewrowania sprzętem video i fotograficznym
  • systemem przekazywania danych wizyjnych w czasie rzeczywistym pomiędzy jednostką latającą, a jej operatorem na ziemi

Filmy i zdjęcia wykonywane są sprzętem umożliwiającym realizację ujęć w wysokiej rozdzielczości dzięki matrycy wielkości klatki filmowej (35x 24mm) i bardzo dobrej optyce.