Video 360 - interaktywne filmy sferyczne

Interaktywne video sferyczne o polu widzenia 360x180° to nowy wymiar oglądania i przeżywania filmów.

Video 360

Film sferyczny składa się z kilku materiałów filmowych i złożonych w odpowiednich programach dając w rezultacie video 360 oferujące możliwość wybierania i śledzenia najciekawszych fragmentów projekcji dzięki prostemu panelowi sterującemu lub myszce. Akcja wokół toczy się jak na filmie, a oglądający przy użyciu myszki lub touchpada może dowolnie wybierać ujęcia rozglądając się na boki, do tyłu, do góry i w dół. I to wszystko ani na chwilę nie zatrzymując obrazu....

Jak?

Filmy sferyczne powstają przy pomocy wieloobiektywowej kamery (kamery sferycznej) pozwalającej na tworzenie zapisu video w zakresie pełnej sfery (360x160°) z możliwością samodzielnego wybierania kierunku patrzenia w trakcie ich projekcji. Oglądający może wreszcie poczuć pełnię swobody - po raz pierwszy to on decyduje co i kiedy chce oglądać: Ograniczenia będące wynikiem wizji reżysera czy operatora przestają mieć jakiekolwiek znaczenie. Chcesz zobaczyć reakcję prelegenta podczas gdy widzowie go oklaskują, a operator tradycyjnego filmu pokazuje właśnie widownię? Nie ma problemu - w filmie 360 stopni możesz to zobaczyć - przed kamerą sferyczną nic się nie ukryje: po prosu przewiń widok i przekonaj się co chciał ukryć reżyser.

Filmowa projekcja sferyczna

Rejestracja obrazu w zakresie pełnej sfery 360x180° daje także możliwość jego rzutowania na projekcyjne ekrany cylindryczne lub półsferyczne. Oglądający taki obraz mogą poczuć w pełni wrażenie zanurzenia się w wirtualną rzeczywistość.

Przykłady realizacji

video 360
32 Finał Wielkiej Orkiestry
Świątecznej Pomocy
video 360 droga ekspresowa S1
Wiadukt nad drogą
ekspresową S1
video 360 salon
Salon
Video 360 - Akcja sił specjalnych, Dni z Wojskiem Polskim
Dni z Wojskiem Polskim: Akcja sił specjalnych
Video 360 z lotu ptaka
Video 360 z lotu ptaka
Video 360: Przejażdżka czołgiem T54/55
Przejażdżka czołgiem T54/55